15 japonų patarimų kaip gyventi 100 metų (II)

Standartinis

11. Atraskite naujų įspūdžių šaltinius.

„Esu sveikas, kol man įdomu“ – tai Japonijos ilgaamžių šūkis. Susiraskite pomėgį, nesėdėkite nuo ryto iki vakaro prie televizoriaus.

12. „Ne – baltai duonai!“ 

Japonai apskritai nevalgo baltos duonos. Jeigu negalite be jos apsieiti, sumažinkite jos riekelių skaičių.

13. Dažniau iškylaukite gamtoje.

Jei neturite galimybės išvykti į užmiestį ar sodybą, pasistenkite namuose laikykite žydinčių vazoninių gėlių. Augalai mažina nervinę įtampą ir gerina širdies darbą.

14. Pratinkite organizmą prie šalčio.

Šaltis leidžia ląstelėms ilgiau išlikti jaunoms. Kartą per savaitę maudykitės po kontrastiniu dušu ir miegokite vėsiame kambaryje (ne daugiau 18 laipsnių).

15. Per dieną išgerkite 3–4 puodelius žaliosios arbatos.

Žalioji arbata – japonų ilgaamžiškumo eliksyras. Žalioji arbata apsaugo organizmą nuo blogos ekologijos ir mažina riziką susirgti vėžiu. Žalioji arbata nepraranda savo gydomųjų savybių, geriama be cukraus.

16. Daugiau judėkite!

Stenkitės kasdien 20–30 minučių praleisti gryname ore. Rytais 10–15 minučių darykite mankštą. Fizinis krūvis suteikia organizmui gyvybinės energijos.

17. Nesigydykite patys!

Japonų vaistinėse net aspirinas neparduodamas be gydytojo recepto. Vartokite tik mediko paskirtus vaistus.

18. Mažiau keptų patiekalų!

Tokį maistą japonai laiko pavojingu sveikatai, nes jame apstu kenksmingo cholesterolio ir kancerogeninių medžiagų. Pasistenkite atsisakyti tokiu būdu pagamintų patiekalų ar bent jau lepinkite savo gomurį keptomis bulvytėmis ar mėsa ne dažniau nei kartą per savaitę.

19. Duokite darbo galvos smegenims.

Spręskite kryžiažodžius, skaičiuokite grąžą parduotuvėje. Tuomet ir būdami brandaus amžiaus išsaugosite „žvalų“ protą ir gerą savijautą.

20. Neapkalbinėkite.

Priešiškas aplinkinių kaulelių narstymas vagia gyvybinę energiją, – tokios nuostatos laikosi Okinavos gyventojai. Apie kitus atsiliepkite gerai arba tylėkite.

21. Ant pusryčių stalo – vandenyje virta košė.

Kruopos (grikių, avižų, manų) turi mineralų, būtinų mūsų ląstelėms. Suprantama, kad pastarosios, gaudamos visavertį maistą, jos ilgiau išsaugo organizmo jaunystę.

22. Bendraukite!

Kaip bebūtumėte užimti, raskite laiko artimiems žmonėms. Draugiški pasisėdėjimai normalizuoja kraujo spaudimą ir stiprina apsaugines organizmo jėgas.

23. Mažiau raudonos mėsos!

Pastaroji šalina iš organizmo geležį, o dėl jos trūkumo organizmas greičiau sensta. Jautieną, avieną ir kiaulieną pakeiskite žuvimi ir vištienos krūtinėlėmis.

24. Valgykite vietos vaisius.

Iš obuolių ir kriaušių, išaugintų jūsų regione, organizmas įsisavina 80 procentų vitaminų, o iš kitų (ypač egzotinių) kraštų  – tik 30 procentų.

25. Plaukite rankas 6–8 kartus per dieną.

Tai „išvaduos“ jus nuo bakterijų ir mikrobų, sukeliančių  įvairias ligas. Rizika susirgti bus mažesnė, o imunitetas – stipresnis.

okinawa

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s